RASTA

RASTA (GEÇİCİ RASTA) DREADLOCKS FİYATLARI

Adet boy ve kalınlığa göre fiyat değişiklik gösteriyor.

Rasta Saçlar Nedir ve Nasıl Yapılır?

Rasta saçlar, Jamaika kökenli bir saç stili olarak bilinir. Bu stil, saçların uzatılması ve ardından örülerek düzgünce şekillendirilmesiyle oluşur. Rasta saçlar, genellikle siyah renkli saçlarda yapılan bir stildir ve doğal saç tipi olan afro saçları için özellikle popülerdir. Ayrıca Afrika Örgüsü, Afro Dalgası ve Cornrows modelleri içinde iyi bir alternatif.

Rasta saçları, düzgünce örülerek yapılan farklı boyutlarda örgülerden oluşur. Bu örgülerin içine, genellikle renkli iplikler veya tel kablolar gibi dekoratif materyaller eklenir. Böylece, rasta saçları çok renkli ve gösterişli bir görünüme sahip olabilir.

Rasta Kullanım Süresi Nedir?

Rasta saçları, uzun süreli bir saç stili olarak kabul edilir ve örgü yapıldıktan sonra genellikle 2-3 ay boyunca veya istenirse ömürlük de korunabilir. Bu nedenle, bu stil özellikle aktif bir yaşam tarzına sahip olan kişiler için idealdir.

Rasta saçlar, dünya genelinde popüler bir saç stili haline gelmiştir ve özellikle müzik ve sanat dünyasında sıkça görülmektedir. Bob Marley gibi ünlü Jamaikalı müzisyenler, rasta saçlarının simgesi haline gelmiştir

Rasta saçlarınızı korumak için, her zaman örgülerinizi temiz tutmanız ve saç derisine iyi bakmanız gerekir. Saç derisindeki kir veya kirden arınmak için bir şampuan veya temizleyici kullanabilirsiniz.

Rasta Saçları Nasıl Yapılır?

Rasta saçları yapmak için, saçlarınızın önce doğal bir şekilde uzamasına izin vermeniz gerekmektedir. Ardından, saçlarınızı bölümlere ayırın ve her bölümü örün. Örgüleri oluştururken, saç kremi veya tutkal gibi bir malzeme kullanabilirsiniz. Bu, örgülerin daha uzun süre dayanmasına yardımcı olacaktır.

Örgüler tamamlandıktan sonra, istediğiniz herhangi bir dekoratif malzeme ekleyebilirsiniz. Renkli iplikler veya tel kablolar, rasta saçlarınızı daha gösterişli hale getirecektir.

Rasta Tokası

Afrika örgüsünde olduğu gibi Rastayıda toka olarak kullanabilirsiniz. Sadece toka lastiğinin gevşemediğine emin olun ki uzun süre kullanabilirsiniz. Fiyat olarak daha ucuzdur çünkü seri üretim halinde satışı yapılır. Kullanımı ise çok basittir. Lastik toka ile saçınızı toplamaktan bir farkı yoktur. Kullanımı toka lastiğinin ömrüne bağlıdır. ihtişamı ise size ne kadar yakışıyorsa o kadar.

Rasta saçları, özgür ruhlu insanlar için harika bir saç stili seçeneği olabilir. Bu stil, özellikle afro saçlara sahip kişiler için uygun olmakla birlikte, herhangi bir saç tipinde uygulanabilir. Rasta saçlarınızı yaptırmadan önce, doğru bakım ve koruma ile uzun süre kullanabilirsiniz.

Ne zaman isterseniz numaramız veya sosyal medyadan bize ulaşabilirsiniz.

Afrika örgüsü modellerimiz için buraya tıklayınız.

Afro Dalgası modellerimiz için buraya tıklayınız.

Cornrows modellerimiz için buraya tıklayınız.

8/25 Ulaşabilirsiniz.
Fiyat Listesi Rica Edebilir miyim?