Afrika Örgüsü Yakışır mı?

afrika örgüsü

Aslında bu soru saç boyası kime yakışırla aynı yönde bir sorudur. Doğru renk tercihinde bulunulduğunda boya nasıl ki herkese yakışıyorsa Afrika örgüsü de doğru renk ve stil tercihiyle herkese yakışacaktır. Bu sebeple acaba bana yakışır mı diye düşünmeyin. Son zamanlarda ortaya atılan “cultural appropriation” kavramı Afrikalı kadınların yoğun ve kalın telli olan, zaptedilmesi güç saçlarına çözüm olarak üretmeye mecbur kaldığı bir stili beyazların keyfi biçimde tercih etmesine karşı olmayı savunuyor.

afrika örgüsü
afrika örgüsü

AFRİKA ÖRGÜSÜ YAKIŞIR MI?

Aslında bu kavrama Afrika örgüsünü de dahil edenler, bu işlemi Afrikalıların bizzat severek ve isteyerek yaptığı, kendi kültürlerini yaymaktan mutlu oldukları gerçeğini göz ardı etmektedir. Çok eski zamanlardan beri bir çok ülkede sırf renklerinden dolayı dışlandıklarını ve kültürlerinin yok sayıldığını da düşünecek olursak beyazlar arasında yayılan Afrika örgüsü sebebiyle neden mutlu olduklarını anlamak güç değil.

Sonuç olarak saçı örülecek kadar olan herkese yakışır. Çünkü sıra dışı marjinal bir görüntüye kim hayır diyebilir ki? Afrika örgüsü oldukça joker bir saçtır, kime yapılırsa yapılsın asla olumsuz etkilemez. Yaptıran kişi için pozitif etki yaratacaktır ve kesinlikle dış görünüş, bakım ve estetiklik açısından artı (+) puan katacaktır. Unisex bir saç stili olduğu için erkek, kadın, trans, çocuk, yaşlı hiç farketmez herkese yakışacağından marjinal stüdyo olarak emin ve kefiliz.

Dikkat edilmesi gereken hususlara değinecek olursak saç yapısının seyrek olması kafa derisinin daha çok görünmesini ve örgü sayısının ortalamadan az olmasına neden olabilir. bu konuyu halletmenin maalesef bir yolu yok ama alternatif olarak afro su dalgası yapılabilir. Afro dalgası yapıldığında kafa derisi kesinlikle görünmez ve çok havalı bir görünüm kazandırır.

Ne zaman isterseniz numaramız veya sosyal medyadan bize ulaşabilirsiniz.

Afrika örgüsü modellerimiz için buraya tıklayınız.

Afro Dalgası modellerimiz için buraya tıklayınız.

Cornrows modellerimiz için buraya tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8/25 Ulaşabilirsiniz.
Fiyat Listesi Rica Edebilir miyim?